تبلیغات
darimiri - مصاحبه ای صمیمی با بابک جهان بخش

darimiri

خب وقتی از بیرون نگاه كنیم با یك حساب دودوتا چهارتای ساده، عكس حرف شما را نشان می‌دهد. . .

دانلود آهنگ جدید
جهت اینكه مردم می‌نشینند بلیت‌ها را می‌شمارند ضربدر قیمت آنها می‌كنند می‌گویند وای چه رقمی می‌شود، ولی این‌گونه نیست. درست است كه زندگی من از راه موسیقی سپری می‌شود اما برای مثال اگر همین امروز تصمیم بگیرم خوانندگی را كنار بگذارم، می‌توانم بروم در کاری سرمایه‌گذاری كنم و بدون تلاش پول بیشتری نصیبم شود؛ مثل خیلی‌های دیگر.

اما من عاشق كارم هستم. خوبتر است یك مثال بزنم؛ پیش آمده كه رفته‌ام در یك سالن خوب خارجی اجرایی داشته‌ام و پول بهتر ی هم گرفته‌ام در كنارش در یك سالن پرت بد در شهری از ایران نیز اجرا داشته‌ام پول بسیار ناچیزی گرفته‌ام اما در هر دوی این كنسرت‌ها كارها را با همان انرژی و همان قدرت انجام داده‌ام. این وظیفه من در قبال هواداری است كه به من محبت دارد. به دور از هر شعاری، این مخاطب است كه این اعتبار و جایگاه را به من داده است.

مطلب مرتبط:

بابك جهان بخش‌: من و آرتا! شما همه! (1)

من آرتا! شما همه! (2)

اما مخاطب می‌تواند ضربه بزند. . .

گاهی دلم از بعضی حرف‌ها شكسته ناآسان شده‌ام اما مطمئن هستم آن حرف حركت را مخاطب شخصی من انجام نداده است. آن شخص تنها چون خودش آدم خوب ی نیست هرجایی فرد خوب ی را ببیند، هم اکنون نه الزاما فقط من را، احساس می‌كند باید تمام ناراحتی‌ها عقده‌هایش را سر آن شخص خالی كند. این حرف اصلا زیبا نیست ولی حسادت واقعیتی است كه وجود دارد. شاید گاهی جهت مخاطب این ذهنیت پیش بیاید كه جهت چه بلیت گران شده است؛ در حالی كه من از این ماجرا بی‌خبرم.

این درست است كه گرانی بلیت تقصیر شما نیست ولی قبول دارید كه مردم آن را از چشم خواننده می‌بینند؟

بله؛ كاملا. حتی چنانچه در سالن صدابرداری بد باشد باز هم مرا مقصر می‌دانند این آزاردهنده است و باعث می‌شود كه گاهی عقب‌نشینی ‌كنی، اما وقتی دوباره چند مورد محبت ‌آمیز می‌بینی، حس می‌كنی كه عقب‌نشینی كار درستی نیست. وقتی در این نقطه قرار داری باید قوی باشی آستانه تحملت را در مقابل حرف‌های منفی بالا ببری اما كار راحتی نیست هرچقدر سعی می‌كنی نمی‌توانی آن حرف‌ها حركات را هضم كنی گاها انگار در خودت می‌شكنی.

جذاب است در میان هزاران هزارپیام مثبت سه تا پیام منفی چنان تو را به می‌ریزد كه عذاب می‌كشی. به‌خصوص ما هنرمندان كه خیلی حساس هستیم و خیلی‌ها این را در نظر نمی‌گیرند كه روحیه ما تفاوت می‌كند. امروز رفیق دارم این را بگویم كه من متولد آلمان هستم و می‌توانستم در ایران فعالی ت نكنم ولی كشورم را با تمام وجود رفیق دارم. همسر فرزندم نیز شهروند استرالیا هستند ولی من تنها یك بار به آنجا مسافرت كرده‌ام. خودتان قضاوت كنید وقتی كسی چنین شرایطی دارد می‌توانست از امكانات دیگری مصرف كند اما بابك جهان بخش در كشور خودش مانده و آن را عشقی رفیق دارد.

اتفاقا همیشه می‌گویم كه من باید باشم در كنار دوست ها و همكارانم در این عرصه، به اصلاح موسیقی كشورم یاری كنم. اتفاقا ما باید برویم در مورد سالن‌ها، صدابرداری و. . . اعتراض كنیم. حتی همین هم اکنون نیز این ماجرا در حال پیشرفت بهتر شدن است. در نهایت كل حرف من این است كه من با دلم كار می‌كنم و باور كنید به پول و حواشی آن فكر نمی‌كنم. اتفاقا بچه پولدار نبودم كه بگویم درآمد این كار اصلا برای م نیست.

اما در مظان این اتهام قرار دارید كه بچه پولدار بوده‌اید؟

نه؛ اتفاقا. من از سال 84 كه وارد این كار شدم بسیار سخت شروع كردم. خیلی‌ها می‌دانند كه هیچ‌كس مرا حمایت نكرد. اصلا از سمت خانواده نمی‌توانستم حمایت شوم چون در آن برهه پدرم دچار یك بیماری سخت شده بود جهت بیمارستان و اصلاح ، هزینه‌های بسیاری داشتیم. یك روز یك حرف به خدا زدم كه شاید خیلی به من یاری كرد. به خدا گفتم «من سلامت ی پدرم را می‌خواهم تمام آن چیزهایی كه دنبالش بودم را نمی‌خواهم.» شاید الان كسی بخواند بگوید به‌به چه عبارت زیبایی! اما آنها كه كنار من بودند اینها را دیده‌اند.

دفتری داشتم كه مسائل روزانه‌ام را در آن می‌نوشتم هر روز را با نام خدا شروع می‌كردم. من خیلی از خودم راضی هستم چون فكر می‌كنم در بدترین شرایط توانستم بهترین اتفاقی را كه می‌شد ایجاد كنم و بعد از آن اتفاق، تمام درها یك به یك باز شدند من با تمام تلاش م ادامه دآدم . آلبوم‌های زیادی دآدم كه چند ترك آن را گوش می‌دادند و به نظرشان خوب بود ولی نمی‌گرفت آن اتفاق كه باید نمی‌افتاد. اما خودم را نباختم. ادامه دآدم و ادامه دآدم تا رسیدم به آلبوم «من بارون » كه آن اتفاقی كه می‌خواستم، در آن افتاد. آدم باید دلش را صاف كند، حسادت را از خودش دور كند با تلاش جلو برود. حسادت چیزی است كه اول از تمام ریشه خودم آدم را می‌سوزاند. خوب است با تلاش تنها به كار هنر خودت فكر كنی. من با هیچ‌كس رقابت ندارم.

اما نمی‌شود كه رقابت نداشته باشید؟

این تمام برند موفق در دنیا كار می‌كنند، من همیشه خودم را با خودم مقایسه می‌كنم.

بله؛ شما می‌خواهید نسبت به كار قبلی‌تان پیشرفت كنید، این درست است. . .

خب، همین به شكل ناخودآگاه در ماركت تاثیر می‌گذارد. شاید باور نكنید اما من حتی كارهای فلانی و فلانی فلانی را هم گوش نمی‌دهم.

یعنی چنانچه آلبوم خواننده دیگری بیشتر از شما بفروشد، شما را ناآسان نمی‌كند؟

نه؛ اصلا. چون خودم را با خودم می‌سنجم. اگر بخواهم این شكلی و خودم را با دیگران مقایسه كنم اصلا نمی‌توانم پیشرفت كنم. گاهی به شكل دیگری اتفاق می‌افتد. من این را درك كرده‌ام كه من باید كار خودم مخاطب خودم را ببینم. چنانچه این مسائل را درست مدیریت كنید كارتان را درست انجام دهید، بعدها می‌بینید كه تمام توجه ‌شان به شما زیاد می‌شود.

به این خاطر كه به جای سرك كشیدن به كار دیگران، تمركزتان روی كار خودتان بوده است. پس آن اتفاق ناخودآگاه در بازار هم رخ می‌دهد. به نظرم این رمز موفق یت است. چنانچه روزی به این سمت بروید كه خودتان را با دیگران مقایسه كنید پیشرفت نخواهید كرد. من حتی اگر ببینم جایی نظرسنجی در مورد بهترین كار و خوش‌تیپ‌ترین‌ها و. . . باشد نام من هم در كاندیداها باشد، نه آن را اعلام می‌كنم و نه به آن توجه ی نشان می‌دهم. احساس می‌كنم نه كسی می‌تواند كار بابك جهان بخش را انجام بدهد و نه بابك جهان بخش می‌تواند كار دیگران را انجام بدهد.

داشتن مدیربرنامه تهیه‌كننده بهتر چقدر می‌تواند یاری حال باشد؟ وقتی در مورد كنسرت‌ها حرف می‌كنیم شما می‌گویید درآمدش متعلق به كنسرت‌گذار تهیه‌كننده است آنها می‌گویند خواننده پول بیشتری می‌خواهد.

خب، به هر حال آن آدم هزینه می‌كند. به هر حال این واقعیت است كه در هر زمینه‌ای وقتی افزایش می‌كنید در درآمد موقعیت شما درصدی رشد و افزایش نیز هست. ولی به نظرم معضل كنسرت و بلیت‌های گران چیزی دیگری است. به نظرم مردم حق دارند این‌گونه بگویند چون آگاهی كامل در مورد شكل این كار ندارند. به هر حال اجرای كنسرت هزینه دارد؛ برای مثال سالنی كه كنسرت در آن برگزار می‌شود كه قطعا رایگان نیست.

هزینه‌های جانبی كار نیز زیاد بالاست. تمام فكر می‌كنند برای مثال اگر 2هزار بلیت فروخته شده، تمام آن یعنی سود. در حالی كه هزینه‌ها را باید كم كرد. وقتی این معادله درست حل شود می‌بینید در این ماجرا پول آنچنانی جهت كنسرت‌گزار نمی‌ماند. به نظرم معضل اصلی این است كه درآمد مردم كم است. موسیقی در كشور ما گران نیست. موسیقی‌های ما به راحتی كپی می‌شوند. حتی اگر آنها را بخرید قیمتی ندارند؛ نهایت 3 یا 4هزار تومان، پول یك ساندویچ هم نیست. در كشور ما با بیش از 70 میلیون نفر جمعیت وقتی می‌گویند برای مثال فلان آلبوم بهتر فروخته، می‌بینید دركل 200 هزار نسخه فروخته و این زشت مضحك است. به تازگی سریالی پخش شد كه یكی از دوست ها آن را تهیه كرده بود و خواست به من بدهد كه من ببینم. من گفتم ممنون خودم می‌خرم، گفت خب من خریده‌ام دیگر، ببر ببین.

به او گفتم نه، من با خریدن یك ورژن آن، خالقش را حمایت می‌كنم. راستش ما بابت كار فرهنگی -هم اکنون آلبوم موسیقی باشد كتاب یا فیلم و. . . -پول نمی‌دهیم. ما برای خرید یك مجله بهتر پول نمی‌دهیم. خودم را مثال می‌زنم؛ چنانچه جایی بروم که مجله‌ای باشد، آن را ورق می‌زنم می‌خوانم دیگر هیچ. این فرهنگ باید درست شود. خارج از كشور شما جهت خرید یك آلبوم برای مثال باید 14 20 دلار پول پرداخت كنید و قانون كپی‌رایت نیز وجود دارد.

اما غلط نشود، من رفیق ندارم مردم عزیزمان در فشار باشند ولی ای‌كاش هم اکنون كه شرایط این‌گونه است خوب است یا سالن‌ها را بزرگ‌تر كنیم قیمت‌ها و هزینه‌ها را برای تهیه‌كنندگان كمتر كنیم. من خودم شاهد بوده‌ام كه قیمت سالن 4 مساوی قیمت قبل شده است. این خیلی حرف است كه سالن برای مثال 10 میلیونی ناگهان بشود 40 میلیون تومان. حتی این را می‌دانم كه سود دوست ها ی كه در این زمینه فعالی ت می‌كنند نسبت به قدیم كمتر شده است. بلیت‌ها گران شده هزینه‌ها به نسبت بیشتر شده؛ از طرفی سطح فروش پایین آمده.

بشخصه سعی می‌كنم تمام تلاش م این باشد كه باعث رضایت و شادی مردم شوم اگر آلبومی روانه بازار می‌كنم، آلبومی باشد كه شنیدنی باشد. از روز اول هدفم این بود؛ اینكه روز اول كه كار می‌كنی با اهمیت نیست با چه كسی كار می‌كنی ولی وقتی بیان شدی موفق دیگر باید با گران‌ترین‌های این ماركت كار كنی. بعضی‌ها می‌گویند وقتی شما بیان شدی اسم و رسمی پیدا كردی دیگر باید برای مثال شعر را مجانی‌برداری اما من معتقدم وقتی به این وهله می‌رسید باید بیشتر هم هزینه كنید. من هرگز كم نگذاشته‌ام و در گروه موسیقی‌ام این ادعا را دارم كه بهترین‌ها را دور خودم جمع كرده‌ام و حتی هزینه‌هایم را بالا بردم كه كیفیت اجرای كارم نیز بالا برود.


من آرتا! شما همه! (2)

در عین حال درآمد شما نیز بالا می‌رود. . .

نه؛ اتفاقا. درآمدم نسبت به سال قدیم حتی افت كرده است چون به نسبت هزینه‌هایم بالاتر رفته‌اند.

مدیریت اقتصادی و مالی جهت خودتان دارید؟

برنامه‌ریزی مالی دارم و در عین حال آدم زیاده‌خواهی هم نیستم.

سمت بیزنس دیگری هم در این سال‌ها نرفتید؟

نه؛ اصلا.

خب، اگر موسیقی نباشد روی چه تكیه می‌كنید؟

اتفاقا خیلی‌ها این را به من گفته‌اند اما چنانچه سمت آن كار بروم دیگر نمی‌توانم هنرمند باشم. هم اکنون اگر روزی این اتفاق در موسیقی افتاد، فكرش را می‌كنم وارد كار دیگری می‌شوم. گفتم كه آدم زیاده‌خواهی نیستم. به اندازه خودم می‌خواهم. من هیچ‌ رفیق ندارم یك برج داشته باشم چون رفیق ندارم هیچ‌ آنقدر پول داشته باشم كه تبدیل به نگهبان آن شوم. همین كه اندازه خودم داشته باشم كافی است. چنانچه بیشتر داشته باشم سعی می‌كنم امكان رفاه زندگی را جهت دیگران نیز فراهم كنم.

به نگهبان اشاره كردید، همینطوری بدون بادیگارد در خیابان راه می‌روید؟

قطعا . حتی چنانچه رفیق داشته باشید می‌توانیم برویم یك فلافل هم با بخوریم. من خیلی رفیق دارم كه عادی زندگی كنم.

شما رفیق دارید اما شرایطش نیز فراهم هست؟

مگر مردم با شما چه كار می‌كنند؟ آیا چیزی غیر از محبت است. كل ماجرا این است كه می‌گویند آقای جهان بخش دوستتان داریم، موسیقی ‌هایتان را گوش می‌دهیم یا اینکه می‌شود عكس بگیریم؟

اما هركجا كه می‌روید دوربین‌ها روشن است...

راستش بعضی جاها كه می‌روم اصلا مرا نمی‌شناسند. شرایط ما مثل بازیگرها نیست كه جایی كار تصویری از ما پخش شود.

از وقتی مشهور شدید چقدر محدود شدید؟ برای مثال اینكه عكسی یا فیلمی از شما منتشر شود و. . .

من خیلی حواسم را در این مسائل جمع می‌كنم. ولی در عین حال زندگی من چیز خاصی نیست؛ یعنی زندگی‌ای آرام و به دور از حاشیه و هر اتفاقی دارم.

اینكه برای مثال به یك عروسی بروید و فیلمش بیرون بیاید. . .

در واقع عروسی نمی‌روم و حتی خیلی جاها بابت این موضوع از من ناآسان می‌شوند. ولی مساله اصلی این است كه من كلا خیلی اهل خانه هستم. طی یكی، دو سال قدیم كمی منزوی شده‌ام؛ اما دلیلش غرور نیست بلكه این است كه اعتمآدم به خیلی از دوستی‌ها از بین رفته و دایره دوست ها م بسیار محدود شده است. رفیق ندارم چیز جدیدی را تجربه كنم. خیلی جاها برای ‌شان سوال است كه برای چه بابك فرار می‌كند؟

در حالی كه اصلا این‌طور نیست؛ اما برخی این غلط از آنها سر می‌زند كه مجوز می‌دهند بعد از شهرت همه‌چیز عوض شود و حتی روی زندگی شخصی‌شان نیز تاثیر می‌گذارد. اتفاقا به نظرم یك هنرمند خیلی باید مراقب حفظ زندگی شخصی‌اش باشد. من آدم به‌شدت خانواده‌دوستی هستم. یكی از دلایلی كه زود ازدواج كردم همین بود كه دنبال تشكیل خانواده بودم چون خانواده را رفیق دارم.

با همسرتان از ابتدا در مورد شرایط كاری‌تان حرف كرده بودید؟

به نظرم همسرم آدم ی قوی است چنانچه از حق نگذرم در كار من اصلا مانع ایجاد نکرده است. خیلی اوقات مسائل ی باعث رنجش خاطر او شده است. گاهی عكسی گذاشته می‌شود و نظراتی نوشته می‌شود كه خودم می‌گویم خدایا! مگر من چه كار كرده‌ام كه باید چنین چیزهایی به من گفته شود آن آدم چگونه این‌قدر آسان اینگونه حرف می‌كند.

متاسفانه فرهنگ استفاده از شبكه مجازی بسیار بد شده.

اتفاقا خیلی دلم می‌خواهد این شبكه‌ها را ترك كنم اما نمی‌شود. چون تنها راه اطلاع‌رسانی و در رابطه مستقیم بودن با مخاطب همین شبكه‌هاست. ولی به فرض چنانچه سیستم خوب ی جهت پخش تصویر و اطلاع‌رسانی در شبكه‌های تلویزیون رادیو بود كه برای مثال خـبر كنسرت را بدهد، خیلی خوب بود و دیگر نیازی به شبكه‌های مجازی نبود. در فضای مجازی اتفاق بدی رخ داده كه قبلا نبود. قبلا یك آدم ین برای صفحه می‌گذاشتید كه كارها را انجام می‌داد ولی این توقع ایجاد شد كه هنرمند باید نزدیك به مخاطب باشد و خودش این كارها را انجام دهد. ولی به نظرم این نزدیك بودن زیاد، خیلی‌جاها آسیب‌رسان است؛ جهت مخاطب و هم جهت هنرمند.

حتی جهت مخاطب هم خوب است كه یك‌سری باورهایی كه در مورد آن هنرمند دارد، جهت ش به همان شكل باقی بماند. زیاد نزدیك شدن و زیاد دانستن خیلی خوب نیست چون لذت شیرینی را از بین می‌برد حاشیه‌ها شروع می‌شود. فكر می‌كنم الان همه‌چیز در حاشیه رفته است. خدا بیامرزد مرتضی پاشایی عزیز را. او خواننده‌ای بود كه یك اوج داشت. تمام ما هركدام در یك مقطعی این اوج را داشتیم؛ چه نیکی خواجه‌امیری، چه رضا صادقی، چه محسن یگانه، چه مازیار فلاحی و. . . آخرین اوجی كه من دیدم مربوط به مرتضی پاشایی بود.

با حفظ احترام به همه، این را می‌گویم كه بعد از آن هیچ اتفاقی نیفتاد؛ حتی در مورد خودم، بله خوب بودیم ولی در یك خط بدون اوج. یكی از دلایلش به نظرم این است كه به جای گوش دادن به موزیك یك خواننده دنبال چیزهای دیگر او می باشند همه‌اش حرف‌های حاشیه‌ای است. این حتی باعث شده لذت موزیك گوش دادن یا فیلم دیدن را از خودمان بگیریم مدام مشغول نقد باشیم؛ برای مثال با بچه‌ام عكس می‌گذارم می‌نویسند برای چه موهایش بلند است؟ موهایش را كوتاه كن اصلا بهتر نیست. خیلی آسان به خودمان مجوز می‌دهیم كه در مورد هم تصمیم بگیریم در هر موردی نظر دهیم؛ اما خدا را شكر می‌كنم كه مخاطبان خیلی خوب ی دارم آن احترام همیشه در صفحه من دیده می‌شود و خیلی كم پیش می‌آید كه نظرات نامناسب بگذارند. یك چیزهایی جای‌شان عوض شده است. بابك جهان بخش نباید صفحه اینستاگرامش را مدیریت كند بلكه باید برود موزیك بهتر بسازد؛ اینها تمام تاثیرگذار است.

یكی از من درخواست موسیقی شش‌وهشت می‌كند، یكی دیگر موزیک راك می‌خواهد و. . . ذهن هنرمند را پر می‌كنند. به نظرم این درست است كه بابك جهان بخش نوعی باید مخاطب بسازد ولی الان برعكس شده است. می‌گویند فلان شلوار را بپوش، قرمز به تو می‌آید، برای چه مدام جلیقه می‌پوشی و. . . اینجا به این می‌رسیم كه چرا هنرمند دیگر كارایی ندارد چون به جای آنكه تمركزش روی كار باشد مخاطب جهت خودش بسازد، مخاطب‌ها به هنرمند می‌گویند چه كار كند در نهایت هنرمند می‌شود عروسك خیمه‌شب‌بازی و بعضا گاهی مجبور به تظاهر هم می‌شود.

من سعی كرده‌ام خودم باشم حتی چنانچه انگ تكراری بودن به من بزنند اما همیشه خودم هستم. این فضا تو را به یك افت شدید می‌برد. آن بحث مدیربرنامه خوب در مدیریت چنین چیزهایی به درد می‌خورد. رضا خانزاده عزیز دوست هم مدیر خوب ی است؛ اما جاهایی ممكن است من او غلط اتی كرده باشیم در كار اختلاف سلیقه داشته باشیم ولی در نهایت با توجه به تمام تجربه‌هایی كه به دست آوردم، احساس م این است كه آدم فوق‌العاده با نظم با دیسیپلینی است؛ یعنی چیزی كه باید باشد، هست.

خیلی پیشرفت كرده به نظرم جزو بهترین تهیه‌كنندگان تهران است. برنامه‌هایش نظم بهتر ی دارند، گروه بهتر ی جمع كرده مدیر بهتر ی است. او كسی است كه جهت كارش هزینه می‌كند و به سختی با كار برخورد نمی‌كند. رضا هیچ‌زمان در كار موزیك من دخالت نكرده هرچه بوده در میزان نظر دادن است اما نه به شكل مطلق؛ دست مرا در تیم باز می‌گذارد. در واقع خیلی خوب است که می‌داند او باید كار مدیریتی كند من كار هنری؛ در حالی كه در این ماركت قبلا این‌طور نبوده است.


من آرتا! شما همه! (2)

شما زمانی‌كه هم‌سن سال آرتا بودید در آلمان زندگی می‌كردید و شاید كمی تربیت شما در آن فضا با تربیت آرتا مفرق باشد اما كلا برای ‌مان بگویید چقدر از تربیت والدین‌تان برای تربیت آرتا الگو گرفته‌اید؟

رفیق ندارم دروغ بگویم! من زیاد در مسائل تربیتی موفق نیستم چون آدم ی حس ی هستم در بخش محبت كردن خیلی خوب ‌تر هستم اما در بخش تربیت كردن كه گاهی نیاز به این دارد كه شما بی‌رحم باشید، زیاد موفق نیستم. در این زمینه مطمئن هستم كه همسرم تاثیرگذارتر بوده است چون خودش مدیر است و كارهای مدیریتی انجام می‌دهد، قطعا در این زمینه بهتر از من عمل کرده است؛ اما اینكه می‌گویم باید گاهی هم بی‌رحم بود نه به آن معنای عجیب بی‌رحمی است بلكه گاهی لازم است جهت تربیت خود بچه و شكل‌گیری شخصیتش، دوستی را كنار گذاشت و او را مدیریت كرد. من از نظر مهر و دوستی پدر بهتر ی بوده‌ام اما اعتراف می‌كنم در مسائل تربیتی به دلیل احساس ی بودن، زیاد خوب نیستم.

اصلا شبیه پدرتان هستید!؟

در این مسائل اصلا، چون پدرم خیلی سفت و سخت‌تر از من است در عین حال كه خیلی بامحبت است، خیلی آدم محكمی است. در واقع برعكس زندگی مشترك خودم كه در این مسائل همسرم مدیر خانه است، در خانه پدری‌ام، مدیر خانه پدرم بود من از نظر روحی حس ی خیلی شبیه مادرم هستم. مادرم خیلی آسان زندگی كرده است مهر و محبت جزئی از وجود شخصیتش است و من خیلی شبیه او هستم. من همیشه با نوستالژی‌هایم زندگی می‌كنم، ساده آسان زندگی كردن را رفیق دارم، در قید بند تعبارات نیستم، خیلی زود با شرایط مختلف خودم را وفق می‌دهم و در زندگی خیلی چیزها را تجربه كرده‌ام.

شادمان بودن به‌نظرم المان‌های مختلفی دارد كه بخش مهمی از آن معنوی است. متاسفانه دیده‌ام كه بعضی‌ها تا به جایگاهی می‌رسند حتی جواب سلام خانواده خودشان را نمی‌دهند ولی من سعی كرده‌ام در تمام این سال‌ها هرچه بیشتر پیشرفت می‌كنم، افتاده‌تر باشم. شاید در سال‌های قبل غرور بیشتری داشتم اما الان این‌طوری نیستم، سرم به كار خودم هست مهم‌ترین بخش زندگی‌ام كه خانواده‌ام است را در راس زندگی‌ام قرار داده‌ام. در واقع سلامت و شادمان ی آنها از همه‌چیز جهت م مهم‌تر است.

با توجه به اینكه روحیات مشتركی با مادرتان دارید، قطعا بیشتر درددل‌های‌تان با وی است؟

خیلی رفیق داشتم كه این‌طور بود ولی متاسفانه مادرم چندین سال است كه به یك بیماری مبتلا شده‌اند كه این امكان جهت م وجود ندارد ولی من از وجودشان مهربانی را می‌گیرم این برای م خیلی با اهمیت است. مادرم همه انرژی مثبت است این بیماری هم سراغ هركسی ممكن است برود ولی قلب مادرم از طلاست. امیدوارم خداوند حافظ تمام پدرها مادرها باشد. شاید جذاب باشد این را نیز بگویم كه وقتی آرتا به دنیا آمد، عشق و علاقه من به پدر مادرم بیشتر شد چراكه تازه فهمیدم عشق و علاقه بین پدر مادر با فرزندشان چگونه است.

چنانچه یك روز مجبور شوید موسیقی را به خاطر خانواده‌تان كنار بگذارید، چه می‌كنید؟

كار سختی است! اما اگر مجبور باشم این كار را می‌كنم چون خانواده برای م در اولویت است. من این خصوصیت را دارم كه کاری را به بهترین شكل و در اوج انجام دهم اصلا انجام ندهم به همین دلیل است كه كنار گذاشتن موسیقی جهت م خیلی سخت است.

تا به حال شده به شما پیشنهادی برای خواندن در مجالس شود!؟

در سال‌های اخیر كه خیر ؛اما برخی وقتها پیش آمده كه بعضی‌ها از طریق دوست ها و اطرافیان چنین پیشگذاشته ایی را بیان کنند ولی من هرگز قبول نكرده‌ام چون اصلا مال این كار نیستم. (باخنده) اما در سال‌های خیلی دور كارهای پلی‌بك در برنامه‌های ارگانی پیشنهاد می‌شد انجام می‌دآدم .

چقدر به رژیم غذایی، سلامت تناسب اندام‌تان ارزش می‌دهید؟

من ذاتا استعداد چاقی دارم؛ اما نه به این معنا كه خیلی چاق شوم ولی چنانچه رعایت نكنم، خیلی زود تپل می‌شوم و به همین دلیل رژیم غذایی‌ام را اکثرا رعایت می‌كنم. به نظرم یك هنرمند لازم است كه تناسب اندام هم داشته باشد؛ به همین دلیل رژیم‌های غذایی‌ام زیاد است.

از طرف دیگر چون شكمو هستم تا كمی از فضای کاری فاصله می‌گیرم زود چاق می‌شوم.(باخنده) برای همین باید همیشه رژیم غذایی‌ام را رعایت كنم. از طرف دیگر رفیق دارم ورزش كنم اما چون وقتی باشگاه می‌رفتم دائم تمام به من نگاه می‌کردند(باخنده) كمی اذیت می‌شدم ولی مدتی است كه دوباره هم رژیم غذایی هم ورزش را شروع كرده‌ام.

پوشش لباس چقدر برای ‌تان با اهمیت است؟

خیلی برای م با اهمیت است و حس می‌كنم بخشی از وجود یك آدم به ویژه یك هنرمند است؛ اما خیلی اهل این نیستم كه دائم به ظاهر موهایم برسم مـدل ‌های مختلف را امتحان كنم. من اتفاقا در بحث پوشش طرفدار سادگی و راحتی هستم.

و آن جلیقه مشهور كه اکثرا ٌ به‌ تن دارید. . . !؟

به‌شدت به جلیقه علاقه دارم چون به‌نظرم یك استایل اسپرت كلاسیك دارد. اتفاقا فکر می‌کنم برای من زمان اجراها جلیقه خیلی هم مناسب است. چون خیلی اجراهایم اكتیو و پرتحرك است، جلیقه برای م راحت‌تر است؛ هرچند كت هم زیاد پوشیده‌ام اما حس می‌كنم جلیقه اجراها برای م راحت‌تر است به نوعی به شاخصه من تبدیل شده است. معتقدم آسان برای یك خواننده بسیار با اهمیت است.

خریدهای‌تان را خودتان انجام می‌دهید؟

بله. اتفاقا خیلی نیز رفیق دارم اما سعی می‌كنم زمان‌هایی را برای خرید اختصاص دهم كه محیط كمی خلوت‌تر باشد اکثرا از فروشگاه‌هایی كه تا دیروقت باز می باشند ، استقبال می‌کنم.

به خاطر اینكه مشهور هستید، تا به حال شده كه كالایی را به شما گران‌تر بفروشند سرتان كلاه بگذارند؟

بله. متاسفانه این اتفاق افتاده است؛ به همین دلیل بیشتر مسائل مالی را به همسرم واگذار كرده‌ام تا او مدیریت كند. اتفاقا دوست ها م می‌گویند كه معلت ه كردن با من خیلی آسان است. (باخنده) اما با تمام این تفاسیر هرگز نشده كه از نظر اقتصادی با مشكل مواجه شوم؛ نه تا به حال چك برگشتی داشتم، نه بدهکاری و. . .


من آرتا! شما همه! (2)


اما با اهمیت این است كه در دریافت پول‌های‌تان هم همین‌طور باشید. . . برای مثال آقای خانزاده كه تهیه‌كننده كارهای شماست، خوب پول می‌دهد؟

خوشبختانه تابه‌حال آقای خانزاده خیلی خوش‌حساب بوده‌اند جدا از این بحث کاری كه بین ما وجود دارد، یك دوستی قدیمی بین من رضا خانزاده عزیز است كه فراتر از مسائل اقتصادی بین‌ ماست. در مورد صمیمیت و رفاقت بین من و رضا خانزاده همین‌قدر به شما بگویم كه او همسرش نخستین كسانی هستند كه بعد از اینكه آرتا به‌دنیا آمد، او را دیدند؛ یعنی حتی زودتر از پدر مادر من، آرتا را دیدند.

رضا خانزاده زیاد خوش‌قلب و مهربان است شاید اختلاف سلیقه در تمام كارها وجود داشته باشد اما من و رضا سعی كرده‌ایم كه با كارمان بزرگ رفتار كنیم. من همیشه سعی می‌كنم خوب ی‌های افراد را ببینم در سال‌های اخیر هم خیلی سعی كردند رابطه کاری من رضا را با پیشگذاشته ای مالی مختلف از بین ببرند ولی من خریدنی نیستم و به این مورد اهمیت نمی‌دهم و آن رفاقت و خوش‌قلبی رضا برای م از هر چیزی مهم‌تر بوده است.

پیشنهاد بازی در فیلم‌های سینمایی هم داشته‌اید؟

من نمی‌گویم كه از بازیگری خوشم نمی‌آید چون در وجودم این را می‌بینم اصلا بخشی از كار ما خواننده‌ها، بازیگری است اما رفیق دارم چنانچه قرار است روزی به این وادی وارد شوم، در فیلمی بازی كنم كه چیزی به من اضافه كند علاقه ندارم در فیلم معماما و سطح‌پایین صرفا حضوری منفعل داشته باشم. در نهایت چون كار من خوانندگی است، ترجیح می‌دهم وارد بازیگری نشوم و خواننده تیتراژ بودن برایم ارجحیت دارد؛ ضمن اینكه در این زمینه ادعایی ندارم و پایم را در كفش بازیگرها نمی‌كنم از دوست ها بازیگرم نیز خواهش می‌كنم كه وارد موسیقی نشوند چون آنها در اوج بازیگری هستند وقتی وارد موسیقی می‌شوند شاید به آن جایگاه نرسند و این باعث ناراحتی‌شان ‌شود. كلا معتقدم هركسی را بهر کاری ساختند.

به‌نظرتان بازیگری سخت‌تر است یا خوانندگی؟

نمی‌توانم خیلی در این زمینه قضاوت كنم چون بازیگرانی در ایران در دنیا می باشند كه آنقدر بزرگند كه شاید هرگز نشود به آنها رسید ولی كلا حس می‌كنم كه بازیگری راحت‌تر است به این دلیل كه تمام ما در زندگی به نوعی بازیگر هستیم؛ ضمن اینكه بارها در سینما این اتفاق افتاده كه یك نفر را به دلیل زیبایی، ظاهر، شیك‌پوش بودن به هر دلیل دیگری انتخاب كرده‌اند و رفته‌رفته بازیگر بهتر ی هم شده است ولی حس می‌كنم كه خوانندگی كمی سخت‌تر است. اما همسرم با این موضوع كه من سمت كار بازیگری بروم، مخالفند و حس خوب ی در این زمینه ندارند.

همسرتان خانه‌دار هستند شغل خاصی دارند؟

ایشان مدیر بازرگانی می باشند و خودشان به صورت مستقل شركتی دارند قراردادهای بین‌المللی منعقد می‌كنند. اتفاقا در كارشان خیلی آدم موفق ی هستند ؛ اما كار من تا حدودی روی ایشان هم تاثیر گذاشته حتی پیش آمده كه از بعضی فضاها دوری كرده‌اند.

و در نهایت اینكه مشغول جمع‌آوری آلبوم جدید هم هستید؟

بله. مشغول جمع‌آوری آلبوم جدیدم هستم اقطعا لا تا چند روز دیگر یكی‌، دوتا تك‌آهنگ ارائه می‌كنم؛ هرچند رفیق نداشتم این كار را انجام دهم! آلبوم جدیدم فكر می‌كنم در فصل بهار به بازار بیاید. نگاهم در این آلبوم مثبت‌تر شده ریتم و انرژی آن بیشتر است که امیدوارم به دل مخاطب‌ها بنشیند.

نظرات() 
https://gynaecologischekankervragen.nl/erogen-x/
پنجشنبه 3 مرداد 1398 07:37 ب.ظ
In this posting, we spirit check out which healing offers the
very best product. Ended up being snooping.

You can view ads in place of balms, lotions or even oils with states to male member bulge.
Artifact of which you'll be able to apply to the male organ may
well control hormones, blood gush boosting tablets, oils or even supplements, or vitamins.
There is no confirmation that a topical upshot be capable of improve the range
associated with your manhood, afterward a number of could
potentially cause a epidermis end result or maybe irritation.
A medical emblem summoned the extender tin can pick up penis time taken voguish guys with Peyronie’s
sickness, and that is a switch in the amount or even shape of the penis on account
of damage, save for this specific contrivance has not been looked at carefully featuring in chaps without Peyronie’s sickness.

Male organ mass can be quite a responsive release for many people staffs.
Surgical procedure, products, toehold symbol and also injections live entirely organization employed to enlarge the penis, yet these technique are usually lone informative in support of chaps with suffered a
male organ stress or even a therapeutic disorder that
will touchup the affair on the manhood. A man’s limb state chief run plus center composition,
meaning to enlargement is located complex plus risky.
John
چهارشنبه 2 مرداد 1398 07:51 ق.ظ
There's many Male member Magnification Capsules out there right now.
Many of them focus on the belief to the ordinary herbal components expand body gush on the
male member. We bargained which the capsule that will occupation first someone would possibly not focus on your next thus you have to be wary while desire
the best pill for you personally. Out of the a huge selection of tablets that will retrieve to figure, we have cliquey a number
of unswerving reassess with your current benefit, due to the fact they've got
a verified reputation. They met a great ratings connected with consumers
as a consequence popular because most excellent
capsule. You can find more than a few preferences provided
to guys who will be disappointed while using extent of these manhood.

While these could be inducing if you want on the road to increase
your penis, a person should be aware of which
on the whole practice tend not to assist you obtain the
outcome you might be intending representing.
Approximately men entertain inoculations of their
possess extra fat, hyaluronic acid solution before mock notes for you to
boost the thickness of the manhood beam. It is doubtful whether this booster
occurs prudent there are not lived substantiated with the intention of vaccinations know how to augment male
organ amount. So when with all the supplementary course of action, this may not necessarily improve role with the male organ. You'll find physical problems which obtain stayed employed for male organ bulge.

Lone initiative guiding these do exercises becomes of which do again chafing with the manhood may perhaps foster bloodstream current, that is thought about to be
a feasible strategy to enlarge the penis.
How do you grow?
شنبه 1 مهر 1396 07:21 ب.ظ
Right now it sounds like Wordpress is the top blogging platform available right now.
(from what I've read) Is that what you're using on your blog?
How does Achilles tendonitis occur?
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:04 ب.ظ
I'm curious to find out what blog platform you are utilizing?

I'm having some minor security issues with my latest blog and I'd like to find
something more safeguarded. Do you have any solutions?
Foot Issues
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:00 ب.ظ
Hello! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog.

Is it very difficult to set up your own blog?
I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick.
I'm thinking about making my own but I'm not
sure where to start. Do you have any ideas or suggestions?
With thanks
http://ayananotis.hatenablog.com/
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:42 ب.ظ
Thanks in favor of sharing such a fastidious thinking, piece of writing is
good, thats why i have read it entirely
http://calistagupton.hatenablog.com/archive/2015/06/27
جمعه 13 مرداد 1396 10:43 ب.ظ
Every weekend i used to pay a quick visit this web page, because
i want enjoyment, for the reason that this this site conations genuinely nice funny data
too.
Foot Pain
سه شنبه 3 مرداد 1396 08:19 ب.ظ
My partner and I stumbled over here from a different website and thought I should check things out.
I like what I see so i am just following you. Look forward to going over
your web page again.
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 01:26 ب.ظ
In fact no matter if someone doesn't know then its up to
other visitors that they will assist, so here it takes place.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 05:16 ق.ظ
hey there and thank you for your info – I have certainly picked
up anything new from right here. I did however expertise some
technical issues using this web site, since I experienced to reload the
site a lot of times previous to I could get it to load
properly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that
I'm complaining, but sluggish loading instances times will
sometimes affect your placement in google and
could damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords.
Anyway I am adding this RSS to my email and can look out for
a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 01:32 ق.ظ
I do not even understand how I ended up here, however I believed
this post was once great. I do not understand who you are but certainly you're going
to a famous blogger should you aren't already.
Cheers!
mohammad
سه شنبه 1 دی 1394 05:29 ب.ظ
سلام خوبی ؟ ما دنبال تایپیست و یا مترجم هستیم در صورتی که وقت داری و دنبال کار پاره وقت در منزل هستی به سایت ما سر www.p30msb.comبزن.
الناز
سه شنبه 1 دی 1394 05:04 ب.ظ
سلام گلم باشه راستی یه وبلاگ طراحی کردم و تمام کسایی که وبلاگ خوب و باحال دارند رو دعوت به تبادل لینک کردم . از تو هم دعوت می کنیم به جمع ما بیای
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :